- CB1-SM-24V
CB1-SM-24V
Panasonic Electronic Components
Relays 24VDC 320Ohm 20(NO)/10(NC)A SPDT(30mm 22mm 52mm) Bracket Automotive Relay Automotive
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: CB1SM24V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:CB1-SM-24V
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410050
50 -
Contact Form:1 Form C
Relay Construction:Non-Latching
Coil Current:75 mA
Coil Resistance:320 Ohm
Contact Material:Silver(Cadmium Free)
Operate Time:15 ms
Seal:Sealed
Mounting:Bracket Mount
Termination Style:0.25Quick Connect
Dimension:30 x 22 x 52 mm
Operating Temperature:-40 to 85 °C