- CB1AE-SM-12V
CB1AE-SM-12V
Panasonic Electronic Components
Electromechanical Relay 12VDC 103Ohm 40A SPST-NO (( 30mm 22mm 52mm)) Bracket Automotive Relay Automotive
Description
Search Keywords: CB1AESM12V
Supplier:Panasonic Electronic Components
Part No:CB1AE-SM-12V
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Contact Form:1 Form A
Relay Construction:Non-Latching
Coil Current:117 mA
Coil Resistance:103 Ohm
Seal:Sealed
Mounting:Bracket Mount
Termination Style:0.25Quick Connect
Dimension:30 x 22 x 52 mm
Operating Temperature:-40 to 85 °C