Search Keywords: ARJ22A12
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic Electronic Components
  • Part No:
    ARJ22A12
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Relay Construction:
    Latching Double Coil
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Contact Arrangement:
    DPDT
  • Maximum Current Rating:
    0.3 A
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Operating Temperature:
    -30 to 70 °C
  • Dimension:
    15 x 10.4 x 8.2 mm
  • Termination Style:
    Gull Wing
  • Coil Current:
    12.5 mA