Search Keywords: ALZ52B24T
  • Part No:
    ALZ52B24T
    EAR99
    20
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    SPST-NO
  • Maximum Current Rating:
    16 A
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Coil Resistance:
    1.44 KOhm