Search Keywords: ALZ51F48T
  • Part No:
    ALZ51F48T
    EAR99
    20
  • DC Coil Voltage:
    48 V
  • Contact Arrangement:
    SPST-NO
  • Maximum Current Rating:
    16 A
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Coil Resistance:
    5.76 KOhm