Search Keywords: ALE1PB24
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic Electronic Components
  • Part No:
    ALE1PB24
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Relay Construction:
    Non-Latching10725
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    SPST-NO10703
  • Mounting:
    Through Hole10716
  • Termination Style:
    PC Pin10727
  • Push to Test Button:
    No10724
  • Led Indicator:
    No10708
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Coil Resistance:
    1.44 KOhm