ODB600PT-24HB
Orion Fans
DC BLOWER 120X31 24V BALL, 35cfm
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ODB600PT24HB
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Orion Fans
  • Part No:
    ODB600PT-24HB
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Category:
    DC Blower
  • Dimension:
    120 x 120 x 32 mm
  • Voltage Rating:
    24 V
  • Power Rating:
    8.9 W
  • Maximum Airflow:
    35 CFM
  • Noise Level:
    49 dB
  • Special Features:
    None
  • Termination:
    Lead Wires
  • Housing Material:
    Plastic
  • Operating Temperature:
    -20 to 80 °C