ODB182-24HB
Orion Fans
DC BLOWER 182X171X82 24V BALL, 136cfm
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ODB18224HB
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Orion Fans
  • Part No:
    ODB182-24HB
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    300
  • Category:
    DC Blower
  • Dimension:
    171 x 182.1 x 82mm
  • Voltage Rating:
    24 V
  • Power Rating:
    52.8 W
  • Maximum Airflow:
    136 CFM
  • Noise Level:
    63 dB
  • Special Features:
    None
  • Termination:
    Lead Wires
  • Housing Material:
    Plastic
  • Operating Temperature:
    -10 to 70 °C