OD6038-12HBVXC
Orion Fans
FAN DC 60x38 12V 61cfm
Description +
FAN DC 60x38 12V 61cfm
Search Keywords: OD603812HBVXC
  • Part No:
    OD6038-12HBVXC
  • Dimension:
    60 x 60 x 38 mm
  • Voltage Rating:
    12 V
  • Power Rating:
    17 W
  • Maximum Airflow:
    61 CFM
  • Noise Level:
    64 dB
  • Operating Temperature:
    -10 to 70 °C