OD6015-12HB
Orion Fans
FAN DC 60X15 12V BALL, 16cfm
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
FAN DC 60X15 12V BALL, 16cfm
Search Keywords: OD601512HB
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Orion Fans
  • Part No:
    OD6015-12HB
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Category:
    DC Fan
  • Dimension:
    60 x 60 x 15 mm
  • Voltage Rating:
    12 V
  • Power Rating:
    1.08 W
  • Maximum Airflow:
    16 CFM
  • Noise Level:
    33 dB
  • Special Features:
    None
  • Termination:
    Lead Wires
  • Housing Material:
    Plastic
  • Operating Temperature:
    -20 to 75 °C