OD4020-24MB
Orion Fans
FAN DC 40X20 24V BALL, 8cfm
Description +
FAN DC 40X20 24V BALL, 8cfm
Search Keywords: OD402024MB
  • Part No:
    OD4020-24MB
  • Dimension:
    40 x 40 x 20 mm
  • Voltage Rating:
    24 V
  • Power Rating:
    1.7 W
  • Maximum Airflow:
    8 CFM
  • Noise Level:
    28 dB
  • Operating Temperature:
    -20 to 80 °C