OD1238-12HSS
Orion Fans
FAN DC 120X38 12V Sealed Sleeve 105cfm
Description +
Search Keywords: OD123812HSS
  • Part No:
    OD1238-12HSS
  • COO:
    CN
  • Dimension:
    120 x 120 x 38.5 mm
  • Voltage Rating:
    12 V
  • Power Rating:
    4.7 W
  • Maximum Airflow:
    105 CFM
  • Noise Level:
    47 dB
  • Special Features:
    None
  • Termination:
    Lead Wires
  • Housing Material:
    Plastic
  • Operating Temperature:
    -10 to 70 °C