OD1225-24HTB
Orion Fans
DC Fan Ball Bearing 24V 0.23A 3000RPM 86CFM 42dB Flange Mount
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: OD122524HTB
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Orion Fans
  • Part No:
    OD1225-24HTB
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Category:
    DC Fan
  • Dimension:
    120 x 120 x 25.3 mm
  • Voltage Rating:
    24 V
  • Power Rating:
    N/A
  • Maximum Airflow:
    86 CFM
  • Noise Level:
    42 dB
  • Special Features:
    N/A
  • Termination:
    Terminal
  • Housing Material:
    Polybutylene Terephthalate
  • Operating Temperature:
    -20 to 80 °C