OA109AP-11-2TB
Orion Fans
AC Fan - 120 x 120 x 38mm - 115VAC - 11W - 2300 RPM - 71 CFM - 35dB - Terminals - Ball Bearing
+ see all
Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: OA109AP112TB
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Orion Fans
  • Part No:
    OA109AP-11-2TB
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Category:
    AC Fan
  • Dimension:
    119.5 x 119.5 x 38.5 mm
  • Voltage Rating:
    115 V
  • Power Rating:
    11 W
  • Maximum Airflow:
    71 CFM
  • Noise Level:
    35 dB
  • Special Features:
    None
  • Termination:
    Terminal
  • Housing Material:
    DieCast Aluminum
  • Operating Temperature:
    -20 to 80 °C