NCV8114ASN165T1G
onsemi
LDO Regulator, 300 mA, Low Iq 1.65V AD
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: NCV8114ASN165T1G
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    onsemi
  • Part No:
    NCV8114ASN165T1G
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    3000
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 2,500
Can Ship immediately Buy all 2,500 in-stock or the regular minimum order quantity of 3000