1SMB36AT3
onsemi
Diode TVS Single Uni-Dir 36V 600W 2-Pin SMB T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 1SMB36AT3
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    onsemi
  • Part No:
    1SMB36AT3
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Family:
    1SMB36A
  • Maximum Clamping Voltage:
    58.1 V
  • Dimension:
    4.32 x 3.56 x 2.2 mm
  • Direction Type:
    Uni-Directional
  • Maximum Peak Pulse Current:
    10.3 A