V16G21C25LRBYOMI
Omron Electronics
Snap Action Switch - SPDT - 16A (AC) - 100mA (DC) - 250VAC - 125VDC - Straight Lever Actuator - Red Actuator Cap - 0.187" (4.7 ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Snap Action Switch - SPDT - 16A (AC) - 100mA (DC) - 250VAC - 125VDC - Straight Lever Actuator - Red Actuator Cap - 0.187" (4.7mm) Quick Connect - Chassis Mount.