- G9EA-1-DC60
G9EA-1-DC60
Omron Electronics
Power Relay 60VDC 100A SPST-NO(73x36x67.2)mm Flange
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: G9EA1DC60
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Omron Electronics
Part No:G9EA-1-DC60
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490075
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:60 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Mounting:Flange Mount
Operating Temperature:-40 to 70 °C