G7L-2A-P-PV-DC24
Omron Electronics
Power Relay 24VDC 30A DPST-NO(52.5x35.5x41)mm THT
Description +
Search Keywords: G7L2APPVDC24
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Omron Electronics
  • Part No:
    G7L-2A-P-PV-DC24
  • Alias/AKA:
    G7L2APPVDC24BYOMI,
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    20
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    DPST-NO
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    PC Pin
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -25 to 85 °C