G7L2APPVDC12BYOMI
G7L2APPVDC12BYOMI
Omron Electronics
In Stock: 80
Minimum Order: 20
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
G7L-2A-P-PV-DC12
Omron Electronics
Power Relay 12VDC 30A DPST-NO(52.5x35.5x41)mm THT
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: G7L2APPVDC12
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    G7L-2A-P-PV-DC12
  • Alias/AKA:
    G7L2APPVDC12BYOMI,
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    20
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    12 V