G6RL-1-ASI-DC12
Omron Electronics
Power Relay 12VDC 10(NO)/8(NC)A SPDT( (28.5mm 10mm 12.3mm)) THT
Description +
Search Keywords: G6RL1ASIDC12
  • Part No:
    G6RL-1-ASI-DC12
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Contact Arrangement:
    SPDT
  • Maximum Current Rating:
    10(NO)/8(NC) A
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Coil Resistance:
    654 Ohm