G5NB1A4EDC12BYOMB
G5NB1A4EDC12BYOMB
Omron Electronics
In Stock: 4,000
Minimum Order: 250
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
G5NB-1A4-E-DC12
Omron Electronics
Power Relay 12VDC 3DC/5AAC SPST-NO(20.5x7.2x15.3)mm THT
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: G5NB1A4EDC12
  • Part No:
    G5NB-1A4-E-DC12
  • Alias/AKA:
    G5NB1A4EDC12BYOMB
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C
  • Coil Resistance:
    720 Ohm