- G2R-2-DC24
G2R-2-DC24
Omron Electronics
Power Relay 24VDC 5A DPDT(29x13x25.5)mm THT
Description
Search Keywords: G2R2DC24
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Omron Electronics
Part No:G2R-2-DC24
Alias/AKA:G2R2DC24BYOMI,
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490050
COO:ID
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Relay Construction:Non-Latching10725
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:DPDT10703
Maximum Current Rating:5 A
Mounting:Through Hole10716
Termination Style:PC Pin10727
Push to Test Button:No10724
Led Indicator:No10708
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Coil Resistance:1.6 KOhm