S8FSG15012CD
Omron Automation
Power Supply - 150 W - 100 to 240 VAC input - 12 VDC - 13 A output - DIN-rail mounting
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: S8FSG15012CD
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Omron Automation
  • Part No:
    S8FSG15012CD
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Efficiency:
    87(Typ) %
  • Family:
    S8FS-G15012
  • Dimension:
    197 x 39.2 + 5(Max) x 100.9 mm