R88MK90010HBS2
Omron Automation
Servo Motors AC Motor Motor Only Square 230VAC 7.6A 900W 50Hz/60Hz 1000r/min 8.59N.m 10Pole 1Shaft
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: R88MK90010HBS2
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Omron Automation
  • Part No:
    R88MK90010HBS2
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Body Length:
    111.5 mm
  • Dimension:
    130 x 235.5 x 181 mm