MYQ4ZNAC110120
Omron Automation
General purpose relay - Miniature power relay - 110 VAC to 120 VAC - 4PDT - 1 A - 35 g - Silver - 4 Form C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MYQ4ZNAC110120
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Omron Automation
  • Part No:
    MYQ4ZNAC110120
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    110,120 V
  • DC Coil Voltage:
    N/A
  • Contact Arrangement:
    4PDT
  • Maximum Current Rating:
    1 A