MY4NAC4850S
Omron Automation
Power Relay 48/50VAC 788Ohm 5A 4PDT(28x21.5x36)mm Socket
Description +
Search Keywords: MY4NAC4850S
  • Part No:
    MY4NAC4850S
  • AC Coil Voltage:
    48,50 V
  • Maximum Current Rating:
    5 A
  • Operating Temperature:
    -55 to 70 °C
  • Coil Resistance:
    788 Ohm