G7J2A2BTDC24
Omron Automation
Electromechanical Relay 24VDC 288Ohm 25(NO)/8(NC)A DPST-NO/DPST-NC(51.5x34.5x64)mm Bracket General Purpose Relay
Description +
Search Keywords: G7J2A2BTDC24
  • Part No:
    G7J2A2BTDC24
  • COO:
    JP
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    DPST-NO,DPST-NC
  • Termination Style:
    Quick Connect
  • Operating Temperature:
    -25 to 60 °C