Search Keywords: E2ECC1R5D1
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Omron Automation
  • Part No:
    E2ECC1R5D1
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Type:
    Inductive
  • Sensing Distance:
    1.5 mm
  • Mounting:
    Panel
  • Output Type:
    N/A
  • Dimension:
    465 x 8 x 10.3 mm
  • Response Frequency:
    1500 Hz
  • Operating Temperature:
    -25 to 70 °C