HCE450V105KS
Okaya Electric
The HCE450V105KS is a resin-cased capacitor featuring a 1.0 µF capacitance and a 450VDC rated voltage.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: HCE450V105KS
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Okaya Electric
  • Part No:
    HCE450V105KS
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Dielectric:
    N/A
  • Voltage:
    450 VDC
  • Capacitance Value:
    1 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    30 x 11 x 22 mm