WFH90L1K0JE
Ohmite
Res Wirewound 1K Ohm 5% 90W 50ppm/°C to 150ppm/°C Aluminum Housed RDL Lug Flange Mount
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BOX Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: WFH90L1K0JE
  • Part No:
    WFH90L1K0JE
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    PL
  • ECCN:
    EAR99
  • Power Rating:
    90 W
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    50 to 150 ppm/°C