WFH330L75RJE
WFH330L75RJE
Ohmite
In Stock: 27
Minimum Order: 1
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
WFH330L75RJ
Ohmite
Res Wirewound 75 Ohm 5% 330W 50ppm/°C to 150ppm/°C Aluminum Housed Solder Lug Flange Mount
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: WFH330L75RJ
  • Part No:
    WFH330L75RJ
  • RoHS:
    No
  • Power Rating:
    330 W
  • Termination Style:
    Solder
  • Resistance Value:
    75 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    50 to 150 ppm/°C