WFH330L1R0KE
Ohmite
Res Wirewound 1 Ohm 10% 330W 50ppm/°C to 150ppm/°C Aluminum Housed RDL Lug Flange Mount
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BOX Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: WFH330L1R0KE
  • Part No:
    WFH330L1R0KE
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    PL
  • ECCN:
    EAR99
  • Power Rating:
    330 W
  • Termination Style:
    Radial Lug
  • Resistance Value:
    1 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    50 to 150 ppm/°C