TWW10JR10E
TWW10JR10E
Ohmite
In Stock: 0
Minimum Order: 1,275
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
TWW10JR10
Ohmite
Res Wirewound 0.1 Ohm 5% 10W ±400ppm/°C Ceramic RDL
Description +
Search Keywords: TWW10JR10
  • Part No:
    TWW10JR10
  • Power Rating:
    10 W
  • Resistance Value:
    100 mOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±400 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 275 °C
  • Dimension:
    12.5 x 9 x 50 mm
  • Terminal Pitch:
    5 mm