TWW10J6R8E
TWW10J6R8E
Ohmite
In Stock: 127
Minimum Order: 2,550
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
TWW10J6R8
Ohmite
Res Wirewound 6.8 Ohm 5% 10W ±400ppm/°C Ceramic RDL
Description +
Search Keywords: TWW10J6R8
  • Part No:
    TWW10J6R8
  • Power Rating:
    10 W
  • Resistance Value:
    6.8 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±400 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 275 °C
  • Dimension:
    12.5 x 9 x 50 mm
  • Terminal Pitch:
    5 mm