TWW10J10RE
TWW10J10RE
Ohmite
In Stock: 6,212
Minimum Order: 300
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
TWW10J10R
Ohmite
Res Wirewound 10 Ohm 5% 10W ±400ppm/°C Ceramic RDL
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: TWW10J10R
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    TWW10J10R
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Termination Style:
    Radial
  • Power Rating:
    10 W
  • Resistance Value:
    10 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±400 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    N/A
  • Packaging:
    N/A
  • Dimension:
    12.5 x 9 x 50 mm
  • Terminal Pitch:
    5 mm