TL88K5R00E
TL88K5R00E
Ohmite
In Stock: 24
Minimum Order: 4
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
TL88K5R00
Ohmite
Res Thick Film 5 Ohm 10% 114W ±100ppm/°C Aluminum Housed Solder Lug Bolt-On
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: TL88K5R00
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    TL88K5R00
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Technology:
    Thick Film
  • Case Style:
    Aluminum Housed
  • Mounting:
    Bolt-On
  • Power Rating:
    114 W
  • Termination Style:
    Solder
  • Resistance Value:
    5 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C