TGHLV1R00JE
Ohmite
Res Thick Film 1 Ohm 5% 200W ±250ppm/°C Epoxy SOT-227 Screw Terminal Bolt-On
Description +
Search Keywords: TGHLV1R00JE
  • Part No:
    TGHLV1R00JE
  • Power Rating:
    200 W
  • Resistance Value:
    1 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C