TGHLV150RJE
Ohmite
Res Thick Film 150 Ohm 5% 200W ±250ppm/°C Epoxy SOT-227 Screw Terminal Bolt-On
Description +
Search Keywords: TGHLV150RJE
  • Part No:
    TGHLV150RJE
  • Power Rating:
    200 W
  • Resistance Value:
    150 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C