TFSD750RJE
Ohmite
Res Thick Film 750 Ohm 5% 1W ±100ppm/°C Molded AXL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BOX Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: TFSD750RJE
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    TFSD750RJE
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    168
  • Termination Style:
    Axial
  • Power Rating:
    1 W
  • Resistance Value:
    750 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 200 °C
  • Packaging:
    N/A
  • Dimension:
    21 x 8 x 1.3 mm