- TFSC27K0J
Description
Res Thick Film 27K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Molded AXL
Search Keywords: TFSC27K0J
Supplier:Ohmite
Part No:TFSC27K0J
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
Supplier Standard Pack:
1 -
Termination Style:Axial
Power Rating:0.75 (3/4) W
Resistance Value:27 KOhm
Tolerance:5 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Operating Temperature:-55 to 200 °C
Packaging:N/A
Dimension:13 x 5.5 x 1.1 mm