TDH35PR150JE
TDH35PR150JE
Ohmite
In Stock: 125
Minimum Order: 5
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
TDH35PR150J
Ohmite
Res Thick Film 0.15 Ohm 5% 35W ±500ppm/°C Molded TO-220 Gull Wing SMD
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: TDH35PR150J
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    TDH35PR150J
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
    1
  • Resistance Value:
    150 mOhm
  • Power Rating:
    35 W
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    N/R
  • Temperature Coefficient:
    ±500 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C