TCH35P750RJE
TCH35P750RJE
Ohmite
In Stock: 0
Minimum Order: 60
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
TCH35P750RJ
Ohmite
Res Thick Film 750 Ohm 5% 35W ±50ppm/°C Molded TO-220 RDL
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: TCH35P750RJ
  • Part No:
    TCH35P750RJ
  • RoHS:
    No
  • HTS:
    1
  • Power Rating:
    35 W
  • Resistance Value:
    750 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 175 °C
  • Dimension:
    10.41 x 4.82 x 15 mm
  • Terminal Pitch:
    5.33 mm