TBH25P39R0JE
Ohmite
Res Thick Film 39 Ohm 5% 25W ±50ppm/°C Molded TO-220 RDL Automotive Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: TBH25P39R0JE
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    TBH25P39R0JE
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Termination Style:
    Radial
  • Power Rating:
    25 W
  • Resistance Value:
    39 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C
  • Packaging:
    Tube
  • Dimension:
    10.2 x 4.75 x 16 mm
  • Terminal Pitch:
    5.08 mm