TBH25P330RJE
Ohmite
Res Thick Film 330 Ohm 5% 25W ±50ppm/°C Molded TO-220 RDL Automotive Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: TBH25P330RJE
  • Part No:
    TBH25P330RJE
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Power Rating:
    25 W
  • Resistance Value:
    330 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C
  • Dimension:
    10.41 x 4.82 x 15 mm
  • Terminal Pitch:
    5.08 mm