TAH20P1K00J
Ohmite
Res Thick Film 1K Ohm 5% 20W ±50ppm/°C Molded TO-220 RDL Tube
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: TAH20P1K00J
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    TAH20P1K00J
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
    1
  • Termination Style:
    Radial
  • Power Rating:
    20 W
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    N/A
  • Packaging:
    Tube
  • Dimension:
    10.67 x 3.44 x 16.52 mm
  • Terminal Pitch:
    5.34 mm