TA810PW50R0JE
Ohmite
Res Thick Film 50 Ohm 5% 10W ±100ppm/°C Glass Pin
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: TA810PW50R0JE
  • Part No:
    TA810PW50R0JE
  • RoHS:
    Yes
    EAR99
    84
  • Power Rating:
    10 W
  • Resistance Value:
    50 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 180 °C
  • Dimension:
    27.56 x 6.1 x 25.4 mm
  • Terminal Pitch:
    20.32 mm