TA810PW3R90JE
TA810PW3R90JE
Ohmite
In Stock: 120
Minimum Order: 5
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
TA810PW3R90J
Ohmite
Res Thick Film 3.9 Ohm 5% 10W ±100ppm/°C Glass Pin
Description +
Search Keywords: TA810PW3R90J
  • Part No:
    TA810PW3R90J
  • Power Rating:
    10 W
  • Resistance Value:
    3.9 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    25.4 x 6.1 x 25.4 mm
  • Terminal Pitch:
    20.32 mm