TA810PW30K0JE
TA810PW30K0JE
Ohmite
In Stock: 0
Minimum Order: 5
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
TA810PW30K0J
Ohmite
Res Thick Film 30K Ohm 5% 10W ±50ppm/°C Glass Pin
Description +
Search Keywords: TA810PW30K0J
  • Part No:
    TA810PW30K0J
  • Power Rating:
    10 W
  • Resistance Value:
    30 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Dimension:
    27.56 x 6.1 x 25.4 mm
  • Terminal Pitch:
    20.32 mm