TA810PW150RJE
TA810PW150RJE
Ohmite
In Stock: 168
Minimum Order: 5
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
TA810PW150RJ
Ohmite
Res Thick Film 150 Ohm 5% 10W ±50ppm/°C Glass Pin
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: TA810PW150RJ
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    TA810PW150RJ
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    10 W
  • Resistance Value:
    150 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    N/A
  • Packaging:
    N/A
  • Dimension:
    27.56 x 6.1 x 25.4 mm
  • Terminal Pitch:
    20.32 mm